25.03.2023, Cumartesi
9 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Kadın hırsızlar JASAT timine yakalandı

Kadın hırsızlar JASAT timine yakalandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Şubat 2023 Pazar - 13:36Güncelleme: 5 Şubat 2023 Pazar - 13:36
Kadın hırsızlar JASAT timine yakalandı

Denizli’de ilçe ilçe gezip evlerden hırsızlık yapan 3 kişilik kadın hırsızlık timi, son işlerin girdikleri evden altın çalmanın sevinciyle çıktı. Ancak bina çıkışında bekleyen JASAT ve jandarma ekiplerine yakalanınca şaşkına döndüler.

Honaz, Çal, Bekilli ve Çivril ilçelerinde meydana gelen faili meçhul hırsızlık olayları üzerine JASAT dedektifleri çalışma başlattı.

Yapılan çalışmada, hırsızlık olaylarını ilçelere dolmuş ile giden, tanınmamak için başlarını örten ve yüzlerini maskeyle kapatan 3 kadının gerçekleştirdiği belirlendi.

ALTIN SEVİNCİYLE ÇIKTILAR, YAKALANINCA ŞOKE OLDULAR

Takibe alınan 27 yaşındaki N.Ç., 19 yaşındaki N.U. ve 16 yaşındaki A.İ., Honaz’ın Kaklık Mahallesi’nde bir eve girdi. Girdikleri daireden çaldıkları altının sevinciyle çıkan kadın hırsızlık timi, karşılarında JASAT ve Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerini görünce şaşkına döndü.

Haberin DevamıReklam

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Gözaltına alınarak Honaz İlçe Jandarma Komutanlığına götürülen şüphelilerin üst aramasında çaldıkları ziynet eşyaları bulundu.

GBT sorgulamalarında ise tam bir suç makinesi oldukları ortaya çıktı. 93 suç kaydı çıkan N.Ç., 17 suç kaydı çıkan N.U. ve 2 suç kaydı çıkan A.İ., jandarmadaki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.