25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İş insanlarına uygunsuz görüntülerle şantaj yapanlar...

İş insanlarına uygunsuz görüntülerle şantaj yapanlar serbest kaldı

Haber Merkezi - 9 Haziran 2021 Çarşamba - 09:47 İş insanlarına uygunsuz görüntülerle şantaj yapanlar serbest kaldı

Denizli’de, aralarında iş insanlarının da bulunduğu 50’den fazla kişinin uygunsuz görüntülerini çekerek, şantaj yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli, adli kontrolle serbest bırakıldı.

A- A+

Honaz ve Pamukkale ilçelerinde sosyal medya siteleri üzerinden tanıştıkları, aralarında iş insanlarının da bulunduğu kişilerle irtibata geçerek, bir süre görüştükten sonra güvenlerini kazanıp buluştukları yerlere daha önceden gizli düzenek kurarak uygunsuz görüntüleri kayıt altına aldıkları, bu görüntüleri müştekilerin ailelerine göstermekle ve sanal ortamda yayınlamakla tehdit ettikleri, görüntüleri silme veya geri verme karşılığında yüklü miktarda para istedikleri belirlenen Sezer A. (30) ve Şükrü T. (32), jandarmanın operasyonuyla yakalanmıştı.

• İş adamlarının uygunsuz görüntülerini çeken çeteye pazarlık masasında operasyon

Evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirilen ve çok sayıda suç kaydı bulunduğu belirlenen Sezer A. ve Şükrü T., “tehdit, şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

DENİZLİ (İHA)