29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İş yerine bırakılan araçla kaçak gezinti...

İş yerine bırakılan araçla kaçak gezinti karakolda bitti

Haber Merkezi - 25 Nisan 2021 Pazar - 12:05 İş yerine bırakılan araçla kaçak gezinti karakolda bitti

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, oto yıkama çalışanı, müşterinin yıkaması için emanet bıraktığı araçla gezintiye çıkınca 5 kilometre süren kovalamaca sonucu polise yakalandı.

A- A+

Olay, ilçenin Zeytinköy Mahallesi’nde meydana geldi. Motorize yunus timleri sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek karayoluna çıkan aracı durdurmak istedi. Polis ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçan sürücü, 5 kilometrelik kovalamacanın ardından çıkmaz sokağa girince yakalandı.

Kendisine neden durmadığı sorulan Arif Ö’nün verdiği cevap hayrete düşürdü. Bir oto yıkamacıda çalıştığını söyleyen Arif Ö., yıkanması için emanet edilen aracı izinsiz olarak aldığını, araç ruhsatının kendisinde olmadığını ve yapılacak sorguda araç sahibinin bilgisi olacağını düşündüğü için kaçtığını ifade etti.

Haberin DevamıReklam

Polis ekiplerinin dur ihtarına uymayan Arif Ö. ile arkadaşına sokağa çıkma kısıtlaması ve trafik kurallarını ihlalden yaklaşık 7 bin TL para cezası uygulandı. Arif Ö., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına ise “Allah’ını seversen çekme” diyerek tepki gösterdi.

DENİZLİ (İHA)