30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İş başvurusu diye gelip hırsızlık yapan...

İş başvurusu diye gelip hırsızlık yapan şüpheli yakalandı

Haber Merkezi - 4 Eylül 2020 Cuma - 17:20 İş başvurusu diye gelip hırsızlık yapan şüpheli yakalandı

Denizli’de, iş başvurusu yapma gerekçesiyle geldiği fabrikalarda işçilerin soyunma odalarına girerek hırsızlık yapan şüpheli Uşak’ta yakalandı.

A- A+

Hırsızlık olayları Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren 3 fabrikada meydana geldi. İş başvurusu yapmak istediğini söyleyerek girdiği 3 fabrikada kendisini unutturup, personelin soyunma odalarına giren S.Y., 11 işçinin cüzdan ve paralarını çalarak kayıplara karıştı.

Yapılan şikayet üzerine İl Jandarma Komutanlığı JASAT timleri ile Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, hırsızlık olaylarını aydınlatmak için geniş çaplı bir araştırma yaptı. Bölgedeki 20 kilometrelik alanda bulunan güvenlik kameralarında elde edilen görüntüler tam 122 saat izlendi.

Haberin DevamıReklam

Bu çalışmanın sonucunda şüphelinin hırsızlık olaylarının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali’nden bir otobüse bindiği de belirlendi. Bu da kimliği ile Uşak’a gittiğinin belirlenmesini sağladı.

Uşak’ta da 2 fabrikadan 6 kişinin parasını çaldığı belirlenen S.Y., yakalanarak gözaltına alındı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen S.Y., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.