20.01.2021, Çarşamba
-5 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

İnternet üzerinden kapora dolandırıcılığına 3 yıl 4 ay hapis

Haber Merkezi - 11 Ocak 2021 Pazartesi - 11:15 İnternet üzerinden kapora dolandırıcılığına 3 yıl 4 ay hapis

Denizli’de internetten satışa çıkardığı otomobil ilanı üzerinden Eskişehir’de ikamet eden H.E.’yi 250 TL kapora alarak dolandıran kişi, 400 TL para cezası ve 3 yıl 4 ay hapis cezasına çaptırıldı.

A- A+

Eskişehir’de ikamet eden H.E., internette Denizli’de satışa çıkarılan otomobili gördü. İlanda yayınlanan telefon numarası üzerinden taraflar iletişime geçti. Telefonda kendisini Ferhat G. olarak tanıtan şahıs ile konuşan H.E. fiyatta anlaşarak S.Ç. adına kayıtlı banka hesabına 250 TL kapora gönderdi. Daha sonra telefonla aramasına rağmen ulaşamayan H.E. dolandırıldığını anlayarak şikayetçi oldu.

Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına H.E. ve taraf avukatları katıldı. Cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasında, S.Ç.’nin üzerine atılı suçu gerçekleştirdiğini belirterek, sanık hakkında “banka ve kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık” suçundan 4 yıl hapis cezası istedi.

Mahkeme heyeti, olaya ilişkin delil, ifade ve raporları göz önünde bulundurarak karar verdi. Heyet, kararında sanık S.Ç.’ye iyi hal indirimi uygulayıp, 3 yıl 4 ay hapis cezası ve 400 TL para cezasına çarptırdı.

ESKİŞEHİR (İHA)