06.03.2021, Cumartesi
7 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

İnşaat halindeki otelin demir çatısını çalan hırsızla yakalandı

Haber Merkezi - 1 Şubat 2021 Pazartesi - 16:33 İnşaat halindeki otelin demir çatısını çalan hırsızla yakalandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, cezaevinden izinli çıkan kişi, kızı ve üvey kardeşiyle inşaat halindeki bir otelin demir çatısını çaldı. Ancak, jandarmanın takibiyle kısa sürede yakalandılar.

A- A+

Olay, ilçenin Gölemezli Mahallesi’nde meydana geldi. Termal otelin demir çatısının kesilerek çalındığını gören Orhan Gürsoy, jandarmaya giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı araştırma başlattı. Bölgedeki güvenlik kameralarının incelenmesiyle hırsızlığı cezaevinden izinli çıkan Ahmet D.’nin (50), kızı Zeliha A.(29) ve üvey kardeşi Tayfun A. (41) ile birlikte gerçekleştirdiği belirlendi.

JASAT’ın operasyonuyla 30 bin lira değerindeki demir çatıyı çalan Ahmet D., Zeliha A. ve Tayfun A., yakalanarak gözaltına alındı.

3 ŞÜPHELİNİN 37 SUÇ KAYDI ÇIKTI

GBT sorgulamasında, olaya karışan Ahmet D.’nin 22, kızı Zeliha A.’nın 8, üvey kardeş Tayfun A.’nın ise 7 adet suç kaydı olduğu belirlendi. Hırsızlık çetesi, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

DENİZLİ (İHA)