İcra takibi yalanıyla dolandırıcılık yapan 15 kişi tutuklandı – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İcra takibi yalanıyla dolandırıcılık yapan 15...

İcra takibi yalanıyla dolandırıcılık yapan 15 kişi tutuklandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Mayıs 2023 Cumartesi - 10:44Güncelleme: 6 Mayıs 2023 Cumartesi - 10:44
İcra takibi yalanıyla dolandırıcılık yapan 15 kişi tutuklandı

Denizli’de, kendilerini avukat olarak tanıtıp “icra takibi başlatıldı” yalanıyla dolandırıcılık yapan ve 4 ilde düzenlenen operasyonla yakalanan şebekenin 15 üyesi tutuklandı. Sahte icra dosyalarıyla dolandırılan kişi sayısının 200 dolayında olduğu bildirildi.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, telefonla ulaştıkları kişilere kendilerini avukat olarak tanıtıp, “hakkınızda icra takibi başlatıldı” yalanıyla tuzağa düşüren suç şebekesinin peşine düştü.

Tuzaklarına düşürdükleri kişileri, uygunsuz sitelerde yaptıkları işlemler nedeniyle mağduriyet oluşturdukları gerekçesiyle haklarında icra takibi başlatıldığını iddia eden şüphelilerin, bu kişilere internet üzerinden sahte icra takip dosyası gönderdikleri ortaya çıktı.

Haberin DevamıReklam
Mağdurlardan verdikleri hesap numarasına 2 bin ile 30 bin lira arasında değişen para göndermelerini isteyen şebekenin, bu yöntemle Denizli, Manisa, Aydın ve Antalya’da 200’den fazla kişiyi milyonlarca lira dolandıkları belirlendi.

Eş zamanlı 4 ilde düzenlenen operasyonla yakalanan 3’ü kadın 17 şüpheli, İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 15’i tutuklandı, 2’si adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda cep telefonu, bilgisayar ve sahte icra belgeleri ele geçirilmişti.

DENİZLİ (İHA)