27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Görme engellinin çayını içip, telefonunu çaldı

Görme engellinin çayını içip, telefonunu çaldı

Haber Merkezi - 2 Temmuz 2021 Cuma - 13:58 Görme engellinin çayını içip, telefonunu çaldı

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde, girdiği kahvehanede görme engelli işletmecinin çayını içen şüpheli, sonra da telefonunu alarak kayıplara karıştı.

A- A+

Olay, ilçenin Sırakapılar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, sabah saatlerinde bir İsmail Y.’nin işlettiği kahvehaneye gelerek çay içen ve bu sırada keşif yapan kişi, bir süre sonra geri döndü. İşletmecinin görme engelli olmasından yararlanıp, masanın üzerindeki cep telefonunu alarak uzaklaştı.

Şüphelinin ikinci geldiğinde telefonunu çaldığını belirten İsmail Y., kamera görüntülerini izlettikten sonra hırsızlığı öğrendi. İşletmeci, “Sabah 10.30 gibi geldi. Bir çay alıp bahçeye çıkıp oturdu. Çayını içiyor, giderken de gözetliyor. Bilgisayarın önünde telefonları görüyor. Akşam 16.10’da tekrar geliyor. Sağı solu gözetleyerek telefonu alıp, gidiyor. Telefona ihtiyacım oldu. Telefonun olduğu yere gittiğimde olmadığını fark ettim. Çok rahat, yangından mal kaçırır gibi değil. Aheste aheste gelip sağını solunu kontrol ettikten sonra telefonu alıp yoluna devam ediyor” dedi.

DENİZLİ (İHA)