27.09.2020, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu

Elektrik akımı bağlı sayacı çaldılar

Haber Merkezi - 12 Şubat 2020 Çarşamba - 13:25 Elektrik akımı bağlı sayacı çaldılar

Denizli’de meydana gelen ve akıllara durgunluk veren hırsızlık olayında, bir apartmanın girişindeki elektrik akımı bağlı sayaç çalındı.

A- A+

Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesindeki bir apartmanın elektrik panosundan çalınan elektrik sayacı herkesi şaşkına çevirdi. Elektrik bağlı sayacı çalan hırsız, yaralanmadan kaçmayı başardı. Hırsızlık olay ise, evinde oturan Osman Pehlivan’ın elektriklerin kesildiğini fark etmesiyle ortaya çıktı. Bir süre beklemesine rağmen elektriğin gelmemesi üzerine Pehlivan, diğer dairelerin kapısını çalarak elektrik olup olmadığını sordu. Diğer dairelerde elektrik olduğu cevabını alan Pehlivan, apartmanın elektrik panosunu açtığında gözlerine inanamadı. Pehlivan sayacın yerinde olmadığını görünce polisi ve elektrik dağıtım şirketini arayarak bilgi verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri şikayet üzerine soruşturma başlattı.

“PANOYA BAKTIM SAATİN OLMADIĞINI FARK ETTİM”

Pehlivan, olay karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını ifade ederek, “Panoya baktığımda saatin birisinin olmadığını fark ettim. Elektrik dağıtım şirketini aradım ve onlarla ilgili bir sıkıntı olmadığını öğrendi. Polise gidip şikayetçi oldum. Sonra arkadaşım olan elektrikçiyi çağırdım ve yaptırdım” dedi.

15 yıllık elektrik tesisatçısı Ferdi Koçak ise, meslek hayatı boyunca ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirterek, “Telefonla beni aradı ama ilk başta durumu anlamadım. Geldiğimde gördüğüm manzara karşısında şaşkınlık yaşadım çünkü saati çalmışlar. Saat bunların işine yaramaz elektrik dağıtım şirketi ücretsiz bu sayacı veriyor. Durum ortada bu bende ‘Denizli’deki ilk vaka’ o da arkadaşımıza denk gelmiş. 15 yıllık meslek hayatım boyunca ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. Çünkü çalınmaması gereken bir şey. Götürüp satacağı da bir şey yok, arkadaş herhalde çalacak bir şey bulamayınca o da elektronik cihaz olunca para eder diye düşünmüş. Ama söken arkadaş da profesyonelmiş. İşi bilen biri fazla zarar vermeden sökmüş. Başkası olsa sökerken ölebilirdi yani. Allah korumuş bomba gibi yüzüne patlayabilirdi” diye konuştu.

 

DENİZLİ (İHA)