20.01.2021, Çarşamba
-5 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

Gölette kaybolan ikinci kişinin de cesedi bulundu

Haber Merkezi - 9 Ocak 2021 Cumartesi - 19:47 Gölette kaybolan ikinci kişinin de cesedi bulundu

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde, aracan gölete düşmesiyle kaybolan Yusuf Konar’ın da cansız bedeni bulundu.

A- A+

• Otomobil gölete düştü, 2 kişi kayboldu

• Gölette kaybolan 2 kişiden birisinin cesedi bulundu

İlçenin Alaattin Mahallesi’nde gece meydana gelen olayda, plakası henüz belirlenemeyen araç ile içinde bulunan Fatih Karagün, Ersin Karakaya, Ali Kılıç, Yusuf Konar ve Mehmet Erkan suya düşmüştü. Araçtan çıkan 4 kişi kıyıya ulaşırken, Mehmet Erkan’ın gölette kaldığını fark eden Yusuf Konar, arkadaşını kurtarmak için suya atladı. Ancak bir daha geriye dönmedi.

Kayıp kişilerden Mehmet Erkan’ın cesedinin bu sabah çıkarılmasının ardından, Denizli Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Muğla Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği dalgıçları, arkadaşını kurtarmak isterken gölette kaybolan Yusuf Konar’ı bulmak için çalışmalarını sürdürdü. Önce cep telefonu bulunan Konar’ın cansız bedenine de ulaşıldı.

Sağ çıkarılması umuduyla yaktıkları ateşin kenarında bekleyen ve arama çalışmalarını gözyaşlarıyla izleyen yakınları, cenazenin çıkarılması sırasında fenalık geçirdi.

Cenazeler, daha sonra otopsi yapılmak üzere Acıpayam Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Öte yandan sudan yüzerek çıkan ve Acıpayam Devlet Hastanesine kaldırılan 3 kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

DENİZLİ (AA/İHA)