23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Göçük altında kalan madenci öldü

Göçük altında kalan madenci öldü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Mayıs 2022 Salı - 23:35Güncelleme: 25 Mayıs 2022 Çarşamba - 08:44
Göçük altında kalan madenci öldü

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde göçük altında kalan maden işçisi ağır yaralı olarak kurtarıldı, ancak olay yerinde sağlık ekibince müdahale edilmesine rağmen yaşama tutunamadı.

• Maden ocağında göçük meydana geldi

İlçenin Karaismailler Mahallesi yakınlarında krom madeninde bu akşam saat 21.20’de meydana gelen göçüğün ardından bölgeye kurtarma ekipleri sevk edildi

Ekiplerin yoğun çalışmasıyla göçük altında kalan 40 yaşındaki Ali Rıza Kut’a ulaşıldı. Göçük altından çıkarılan ve ambulansa alınan talihsiz işçi, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Bir işçinin hayatını kaybettiği maden ocağındaki göçükle ilgili Denizli Valiliği de ikinci bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Haberin DevamıReklam

“İlimiz Acıpayam ilçesi Karaismailler Mahallesi’nde bulunan Krom Madeninde bugün saat: 21.20 sıralarında meydana gelen göçük olayı sebebiyle, devletimizin tüm imkanları ile arama ve kurtarma ekipleri bölgeye sevk edilmiştir.

Yapılan çalışmalar neticesinde  Ali Rıza KUT (40) isimli çalışana ulaşılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen vatandaşımız kurtarılamayarak vefat etmiştir.

Meydana gelen olayda başkaca yaralanan veya vefat eden vatandaşımız bulunmamaktadır. Olay ile ilgili geniş çaplı araştırma ve soruşturmaya başlanmıştır.

Merhum maden çalışanımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet, yakınlarına ve çalışma arkadaşlarına sabırlar dileriz.”