30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Ormana götürüp ‘şikayet ettin’ diyerek vurdu

Ormana götürüp ‘şikayet ettin’ diyerek vurdu

Haber Merkezi - 20 Kasım 2020 Cuma - 09:32 Ormana götürüp ‘şikayet ettin’ diyerek vurdu

Denizli’de, geçen yıl kaçırılan ve Suriyeli bir aileye verilen iki çocuğun babası, çocukların bulunarak Rus uyruklu anneye teslim edilmesinden sorumlu tuttuğu kişiyi ormana götürüp, tabancayla vurdu. Olayın faili ile yanında bulunan kişi yakalandı.

A- A+

Geçen yıl özel bir televizyon kanalındaki programa katılan Rus uyruklu Katarina, 4 ve 6 yaşındaki çocuklarının Antalya’daki evlerinden kaçırıldığı ve 13 aydır kayıp olduğunu söyleyerek yardım istemişti. Bunun üzerine JASAT timlerinin yaptığı çalışmayla çocuklar bulunarak, annesine teslim edilmişti.

Ancak, bu olaydan Hasan G.’ Sorumlu tutan çocukların babası 31 yaşındaki Erdem A., yanına arkadaşı 25 yaşındaki Gökhan S.’yi alarak yanına gitti. Ormandan odun keseceğini söyleyip, taşımasına yardım etmesini istedi. Ormanlık alana girdiklerinde “sen ihbar ettin” diyerek, yanındaki tabancayı çekip 6 el ateş etti.

Karın bölgesinden ve ayaklarından yaralanan Hasan G., hastaneye kaldırılırken, olaydan sonra kaçan Erdem A. ile Gökhan S, JASAT ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yakalandı. İşlemlerin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilen Erdem A. ve Gökhan S., çıkarıldıkları mahkemede, kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklandı.

Öte yandan, olayın şüphelileri tam bir suç makinesi çıktı. Erdem A.’nın 23, Gökhan S.’nin ise 12 suç kaydının bulunduğu bildirildi.