06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Hafize Kurban cinayeti davasında karar çıkmadı

Hafize Kurban cinayeti davasında karar çıkmadı

Haber Merkezi - 17 Eylül 2020 Perşembe - 22:02 Hafize Kurban cinayeti davasında karar çıkmadı

Denizli'de, boşanma aşamasındaki eşi Hafize Kurban'ı bıçakla boğazını keserek öldüren Uğur Kurban'ın yargılanmasına devam edildi. Sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken, duruşmadan karar çıkmadı.

A- A+

Yeni tip coronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında basına kapalı görülen Denizli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Uğur Kurban, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Maktul Hafize Kurban’ın yakınları ile avukatların katıldığı duruşmada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da müdahil olarak hazır bulundu.

Sanık avukatı, cezaevinde sanıkla görüşemediğini ve savunmayı hazırlayamadığını belirterek ek süre istedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, duruşmayı 5 Kasım’a erteledi.

OLAY

Haberin DevamıReklam

Pamukkale ilçesinde boşanma aşamasında olduğu eşi Uğur Kurban tarafından 27 Ağustos 2019’da boynundan bıçaklanan 23 yaşındaki Hafize Kurban, olaydan 9 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Tutuklanan sanık hakkında, “tasarlayarak eşi öldürme”, “kasten yaralama”, “kişisel verilerin kaydedilmesi” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından dava açılmıştı.

Cumhuriyet savcısı, önceki celse verdiği mütalaada sanığın “tasarlayarak eşi öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

DENİZLİ (AA)