03.12.2020, Perşembe
5 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Üniversiteli Tuba, son yolculuğuna uğurlandı

Haber Merkezi - 12 Kasım 2020 Perşembe - 12:46 Üniversiteli Tuba, son yolculuğuna uğurlandı

Denizli’de yalnız yaşadığı apartta erkek arkadaşı tarafından boğularak öldürülen üniversite öğrencisi Cennet Tuba Tokbaş son yolculuğuna uğurlandı. Covid-19 testi pozitif çıktığı için önlemler altında toprağa verilen Tuba’nın babası, katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

A- A+

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Cennet Tuba Tokbaş’ın otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından cenazesi ailesi tarafından teslim alındı. Öğle saatlerinde düzenlenen törenle de Çakmak Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Genç kızın sağlığında yaptırdığı COVID-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle sağlık önlemleri altında gerçekleştirilen cenaze törenine arkadaşları, yakalarına taktıkları fotoğrafı ve çiçeklerle katıldı.

“BİRLİKTE YAŞADIKLARI DOĞRU DEĞİL”

Cenaze töreninde birbirine destek olmaya çalışan baba Murat ve anne Okşan Tokbaş, bazı basın organlarında yer alan Tuba ile katilinin birlikte yaşadığı şeklindeki haberlere tepki gösterdi. Acılı anne konuşmakta güçlük çekerken, baba Murat Tokbaş ise “Kızım ile katilin birlikte yaşadıkları doğru değil. Kızım tek başına yaşıyordu. Yaklaşık 1,5 aylık bir arkadaşlıkları vardı. Katil, kızımın odasına nasıl girdi ve neler yaşandı bilmiyoruz. Yapılacak araştırma sonucu belli olacak. Kızını kaybetmiş bir baba olarak, katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

DENİZLİ (İHA)