14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. “Dur” ihtarına uymayan sürücü 304 promil...

“Dur” ihtarına uymayan sürücü 304 promil alkollü çıktı

Haber Merkezi - 16 Mayıs 2021 Pazar - 11:34 “Dur” ihtarına uymayan sürücü 304 promil alkollü çıktı

Denizli’de polis ekiplerinin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan sürücü yarım saat süren kovalamacayla yakalandı. Yapılan kontrolde ehliyetsiz sürücü 304 promil alkollü çıktı.

A- A+

Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama yapan polis ekipleri, Fevzi Çakmak Bulvarı’nda seyreden 20 K 7386 plakalı otomobilin sürücüsüne “dur”uyarısında bulundu. İhtara uymayan sürücü hızla kaçarken, araç plakası tüm ekip ve istasyonlara anons ile bildirildi. Bir süre devam eden kovalamacanın ardından sürücü Cihat Ö. ile araçta bulunan Ahmet D. ile İsa B. yakalandı.

Polis ekiplerince yakalanan sürücü Cihat Ö., gazeteciye ve polislere seslenerek; “Çek beni çek, gereken işlemi yapın” diye konuştu. Arkadaşına kızan Cihat Ö; “Sen işine bak, seninle alakası var mı? Araba kullanan benim, gereken işlemi yapsınlar, bunlar memur” dedi. Ardından alkometreyi üfleyen Cihat Ö’nün 304 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Polis ekipleri ehliyet sorusuna Cihat Ö., “Ehliyetim bağlı zaten benim, ehliyetim sizde” yanıtını verdi. Arkadaşı Ahmet D. ise cezalardan kurtulmak için işten geldiğini söyleyerek, “Arkadaşım durmadı, o yüzden buraya geldik” dedi.

Alkollü araç kullanmak, “dur” ihtarına uymamak, trafiği tehlikeye sokmak, trafik ışığı kurallarına uymamak ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek ile maske takmamaktan sürücü Cihat Ö’ye toplamda 14 bin 50 TL idari para cezası kesildi.

Otomobilde bulunan Ahmet D. ile İsa B’ye ise sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten toplamda 6 bin 300 TL idari para cezası uygulandı.

İşlemlerin ardından otomobil otoparka çekildi.

DENİZLİ (İHA)