19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Kamuda işe aldırma ve borç sildirme...

Kamuda işe aldırma ve borç sildirme vaadiyle dolandırdı

Haber Merkezi - 25 Şubat 2022 Cuma - 20:33 Kamuda işe aldırma ve borç sildirme vaadiyle dolandırdı

Denizli’nin Kale ilçesinde, kamuda işe aldırma ve SGK borçlarını sildirme gibi vaatlerle 11 kişiyi 410 bin lira dolandıran şüpheli yakalandı.

A- A+

Kendisini kamu görevlisi gibi gösteren, devlet büyükleri, üst düzey bürokrat ve emniyet görevlilerini tanıdığını söyleyen şüpheli, kamuda işe aldırma, kamu kurumlarındaki işleri takip ederek problemleri çözme, SGK borçlarını sildirme gibi vaatlerde bulunarak 11 kişiden yaklaşık 410 lira aldı.

Şikayet üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalanan şüphelinin evinde yapılan aramada, 12 adet Türkiye Polis Gazetesi tanıtım kartı, Uluslararası İnternet Yayıncıları yayıncı görev kartı, yetki belgesi, araç kartları, 10 adet imitasyon bilezik, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet kelepçe, 1 adet cep telefonu, 2 adet flash bellek, 3 adet suçta kullanıldığı değerlendirilen doküman bulundu.

Değişik suçlardan kaydı olduğu da belirlenen şüpheli, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemede “nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklandı.