13.08.2020, Perşembe
23 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu

Dayak olayının şüphelileri ikinci kez gözaltına alındı, adli kontrolle serbest bırakıldı

Haber Merkezi - 8 Şubat 2020 Cumartesi - 21:13 Dayak olayının şüphelileri ikinci kez gözaltına alındı, adli kontrolle serbest bırakıldı

Denizli'de 2 çocuğu sokak ortasında tekme ve yumruklarla dövüp, saçlarından yerlerde sürükleyen 3 genç kız, nöbetçi mahkemenin itirazı üzerine bugün polis tarafından bir kez daha gözaltına alındı. Tekrar mahkemeye çıkartılan genç kızlar, yine adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

A- A+

Pamukkale ilçesinde geçtiğimiz hafta 12 yaşındaki S.S. isimli ortaokul 8. sınıf öğrencisi, oyun parkında tanımadığı 3 genç kız tarafından sebepsiz yere dayak yediğini öne sürerek olayı babası F.S.’ye anlatması üzerine baba F.S., kızını da yanına alarak darp raporu alıp karakola giderek şikayetçi olmuştu.

Olayın basında yer almasının ardından görüntülerdeki kızlar dün gözaltına alınmış, bir şüpheli ifadesinin ardından serbest kalırken, iki şüpheli sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Nöbetçi mahkemenin itirazı üzerine bugün öğle saatlerinde ikinci kez gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılan 2 şüpheli, tekrar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüpheliler, S.S. isimli ortaokul öğrencisinin okuduğu okula yaklaşmama cezası da aldı.

“ALT TARAFI BİR KERE İKİ KERE KAVGA ETMİŞLER”

N.C. isimli şüphelinin babası M.C. ise olayı, “Çoluk çocuk kavgası yani bu. Hepimiz küçükken kavga şamata edebiliyoruz. Küçüklüğümüzde cahilliğimiz oluyor. İnan o dayak yiyen çocuğun ailesinden daha müşkül durumdayız şu anda. Bu çocuklar 12-13 yaşında. Çete kursa nasıl kuracak. Çoluk çocuk kavgası, kendi aralarında problem olmuş. Çocuk problemi yani sonuçta bunlar alt tarafı bir kere iki kere kavga etmişler” diye savundu.
DENİZLİ (İHA)