18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Corona fırsatçılarına suçüstü yapıldı

Corona fırsatçılarına suçüstü yapıldı

Haber Merkezi - 30 Mart 2020 Pazartesi - 18:24 Corona fırsatçılarına suçüstü yapıldı

Denizli’de, polisin düzenlediği operasyonda, coronavirüs salgını nedeniyle kullanımı artan dezenfektan ürünlerinin sahtesini hazırlayıp satmaya çalışan 2 kişi yakalandı.

A- A+

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, Sağlık Bakanlığı izni olmadan dezenfektan üretimi yapmak isteyenlere yönelik çalışma gerçekleştirdi. Ardından da belirlenen adrese İl Sağlık Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve belediye görevlileri ile birlikte baskın düzenlendi.

İş yerinde farklı ebatlardaki kutular içinde 120 dezenfektan ile henüz ambalajlanmamış 18 kilogram kaçak ürün ele geçirildi. Yakalanan 2 kişi hakkında TCK’nın 187’nci maddesi uyarınca, “kişilerin hayatına ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç yapmak ve satmaktan” işlem yapıldı.

20 LİTRE KAÇAK ALKOL ELE GEÇİRİLDİ

Diğer yandan, yine KOM ekiplerinin gerçekleştirdiği bir başka operasyonda 20 litre kaçak alkol ele geçirildi. Bu olayla ilgili de bir kişi hakkında 5607sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Sayılı Kanun kapsamında adli işlem yapıldı.