07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Çiftçiler, hırsıza karşı tarlada nöbet tutuyor

Çiftçiler, hırsıza karşı tarlada nöbet tutuyor

Haber Merkezi - 10 Haziran 2022 Cuma - 10:27 Çiftçiler, hırsıza karşı tarlada nöbet tutuyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, kekik tarlalarına dadanan hırsızlar, çiftçiyi canından bezdirdi. Ürününü koruyup hasat etmek isteyen çiftçiler, bu nedenle gece nöbetlerine başladı.

A- A+

İlçenin Akköy Mahallesi’nde, kekik tarlalarında artan hırsızlık olayları üzerine çiftçiler, çareyi gece höbeti tutmakta buldu. Kimileri 24 saat tarladan ayrılmazken, çalışanlar ise gündüz mesaisinden sonra soluğu tarlasında alıyor.

Hırsızlara karşı nöbet tutan kekik tarlası sahibi Muhammet Aksoy, “Kekik tarlasından kekiklerim çalındı. Gece hırsızlar gelip kekikleri biçip gidiyor. Çiftçinin emeği çalınmasın. Tüm çiftçilere sesleniyorum. Herkes tarlasında nöbet tutsun. Hırsızlar sanki kendileri ekip çapalamış gibi çalıp gidiyor. Bu tarlaya hırsızlar dadandı. Sürekli geliyorlar. Biz de gece gündüz nöbet tutuyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam

“ÇALIP, BAĞINI 15 LİRADAN SATIYORLAR”

İşçi olduğunu ve geçimini sağlayabilmek için ek olarak çiftçilik yaptığını söyleyen Aksoy, “Gündüzleri çalışıyorum. Bir yandan da çiftçilik yapıyorum. Tek maaşla olmuyor. Tarımda girdi maliyetleri arttı. Gübre, mazot, sulama boruları çiftçinin kullanabildiği ne varsa hepsine zam yapıyorlar. Bunu yetiştirmek kolay değil. Bir tek ben değil burada pek çok üretici geceleri nöbet tutuyor. Burada 10 dönüm ekili kekiğim var. Yarım dönümünü hasat edip gitmişler. Bunun bağını 15 liradan satıyorlar. Çiftçinin emeği çalınmasın. Bizim tarlanın altında nar ve ayva bahçesi var. Mevsiminde gelip onları da çalıyorlar” ifadelerini kullandı.