20.10.2020, Salı
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de atık tesisi 3 yılda 3. kez yandı

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2017 Perşembe - 02:19 Denizli’de atık tesisi 3 yılda 3. kez yandı

Denizli-Ankara karayolunun Pınarken kavşağına yakın bölgede buluna ve kimyasal atıkların bertarafı ile plastik atıkların geri dönüşümünün sağlandığı tesiste 43 gün arayla çıkan 2. yangın kontrol altına alınırken, tesisin 2014 yılında da yandığı ve 3 yılda 3. yangın olayının yaşandığı bildirildi.

A- A+

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin yakınında faaliyet gösteren Beysu Plastik Atık Dönüşüm Tesisi’nde 43 gün aradan sonra yine alevler yükseldi. Tesisteki atık malzemelerin kendiliğinden alev almasıyla başladığı ifade edilen yangın, kısa sürede büyüdü.

Akşam karanlığında gökyüzünü aydınlatan ve kilometrelerce uzaktan görülebilen yangına Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Bahçelievler, Kayalık, Gümüşler, Honaz, Kocabaş, Kaklık ve Çardak şubelerinden 15 arazöz, 50 personelle müdahale edildi. Organize Sanayi Bölgesi İtfaiyesi de söndürme çalışmalarına destek verdi.

Ekiplerin yoğun çalışmasıyla yangın gece yarısı kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları devam ettiği bildirildi.

Beysu Plastik Atık Dönüşüm Tesisi, Eylül-2014 ve 3 Temmuz’da çıkan yangınlarda da büyük zarar görmüştü. Geçen ay meydana gelen yangındaki maddi hasar 3 milyon lira olarak açıklanmıştı