Odayı özel düzenekle uyuşturucu serasına çevirmişler – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Odayı özel düzenekle uyuşturucu serasına çevirmişler

Odayı özel düzenekle uyuşturucu serasına çevirmişler

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Haziran 2024 Cuma - 19:00Güncelleme: 7 Haziran 2024 Cuma - 19:00
Odayı özel düzenekle uyuşturucu serasına çevirmişler

Denizli’de, polisin düzenlediği operasyonda 8 uyuşturucu satıcısı yakalanırken, özel düzeneklerle seraya dönüştürülüp kenevir yetiştirilen bir oda ortaya çıkarıldı.

Zehir tacirleri, uyuşturucu madde imal etmek, elde ettikleri uyuşturucu maddeleri taşımak ve satmak için türlü yöntemler deniyor. Ancak, tüm çabalarına rağmen narkotik timler ile narkotik madde arama köpeği İsko’yu atlatamıyorlar.

Uyuşturucu madde ticareti yapanlara yönelik çalışma yapan Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bir istihbaratı değerlendirerek operasyon gerçekleştirdi.

Belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yapılırken, narkotik madde arama köpeği İsko’nun da kullanıldığı aramalarda, şüphelilere ait ikametgah ve araçlarda 18 bin 408 kullanımlık kağıda emdirilmiş bonzai, 148 gram esrar maddesi, 6 adet sentetik hap, uyuşturucu ticaretinden elde edilen 56 bin 680 lira para bulundu.

Haberin DevamıReklam
SERAYA DÖNÜŞTÜRÜLEN ODA

Bu arada, bir evin odasında ise Hint keneviri yetiştirildiği ortaya çıkarıldı. Led ışık paneli, havalandırma borusu, vantilatör, alüminyum folyo sarılı branda bulunan odanın mini bir kenevir yetiştirme serasına dönüştürüldüğü görüldü. Odada saksılar içerisinde yetiştirilen 40 kök kenevir bitkisi elde edildi.

8 KİŞİ TUTUKLANDI

Bu operasyonda yakalanan ve İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 8 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemede uyuşturucu madde ticareti yapmak ve izinsiz kenevir bitkisi yetiştirmek suçlarından tutuklandı.