Turist getireceğini söyleyip, tatlı siparişi ve parayı peşin alıp dolandırdı – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Turist getireceğini söyleyip, tatlı siparişi ve...

Turist getireceğini söyleyip, tatlı siparişi ve parayı peşin alıp dolandırdı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Temmuz 2024 Cumartesi - 12:16Güncelleme: 6 Temmuz 2024 Cumartesi - 12:31
Turist getireceğini söyleyip, tatlı siparişi ve parayı peşin alıp dolandırdı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, getireceği turist kafilesinin Antep baklavası yediğini söyleyip hem tatlı siparişi hem de parayı peşin alarak dolandırıcılık yapan kişi ve beraberindeki şüpheli, JASAT ve jandarmanın ortak operasyonuyla yakalandı.

İddiaya göre, Pamukkale’deki işletmeleri arayıp kendisini turizm firması yetkilisi olarak tanıtan M.Ç., turist kafilesi getireceğini, ancak turistlerin yemeklerde sadece Antep baklavası yediğini, tatlıların da Gaziantep’ten gelmesi gerektiğini söyleyip telefon numarası bıraktı.

Bu numarayı arayanlara da kendisini Antepli baklavacı olarak tanıtan şüpheli, verilen siparişlerin bedelini peşin aldıklarını söyledi. Bağlantı kuranlar da verilen hesaba para aktardı. Ancak sipariş edilen baklavalar ve turist kafilesi gelmeyince şikayette bulunuldu.

Olayı aydınlatmak için çalışma başlatan Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri, kısa süre içinde M.Ç. ile beraberindeki İ.Y.’nin izini İzmir’de buldu. Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ile düzenlenen ortak operasyonla da yakalanıp Denizli’ye getirildiler.

Haberin DevamıReklam
İşlemleri ardından adliyeye sevk edilirken “Neden dolandırıcılık yapıyorsunuz?” sorusuna M.Ç.’nin “Hak ettikleri için dolandırıyorum” yanıtını verdi.

M.Ç. ve İ.Y., çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

25 İLDE 35 SUÇ KAYDIYLA ARANDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, M.Ç.’nin Kars, Kütahya, Sakarya, Samsun, İzmir, Mersin, Tokat, Edirne, Konya, Çanakkale, Hatay, Trabzon, Şanlıurfa, Bolu, Afyonkarahisar, Kırklareli, Bursa, Ordu, Kayseri, Sivas, Balıkesir, Antalya, Kocaeli, Isparta ve Bingöl’de karıştığı suçlardan dolayı hakkında 35 yakalama kararı bulunduğu bildirildi.