Silah kaçakçılarına karşı “Mercek” operasyonu – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Silah kaçakçılarına karşı “Mercek” operasyonu

Silah kaçakçılarına karşı “Mercek” operasyonu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Kasım 2023 Salı - 09:15Güncelleme: 7 Kasım 2023 Salı - 09:16
Silah kaçakçılarına karşı “Mercek” operasyonu

Denizli ile birlikte 66 ilde silah kaçakçılığına yönelik düzenlenen “Mercek” operasyonunda çok sayıda tabanca ve tüfek ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Denizli ile birlikte İstanbul, İzmir, Adana, Konya, Bursa, Mersin, Gaziantep, Samsun, Şanlıurfa, Malatya, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Sakarya, Kayseri, Balıkesir, Hatay, Elazığ, Kocaeli, Tekirdağ, Aydın, Erzurum, Isparta, Trabzon, Edirne, Kahramanmaraş, Osmaniye, Uşak, Adıyaman, Aksaray, Batman, Bingöl, Çanakkale, Eskişehir, Kastamonu, Manisa, Muğla, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Afyonkarahisar, Bilecik, Düzce, Erzincan, Gümüşhane, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Mardin, Muş, Şırnak, Zonguldak, Ağrı, Amasya, Bartın, Bayburt, Burdur, Giresun, Hakkari, Kırklareli, Rize, Siirt, Tokat ve Van’da “Mercek” operasyonu gerçekleştirildiğini duyurdu.

Haberin DevamıReklam
Yerlikaya, İl Jandarma ve İl Emniyet müdürlüklerinin operasyonlarda 526 ruhsatsız tabanca, 35 kurusıkı tabanca, 10 uzun namlulu tüfek, 58 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildiğini, 715 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

Halkın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşinde olduklarını belirten Yerlikaya, “Onları adalete teslim etmeye kararlıyız. Aziz milletimiz müsterih olsun. Ruhsatsız silah temin edenler ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek” ifadelerini kullandı.