İş arkadaşlarından 1,2 milyon liralık altın, bilezik çaldı – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İş arkadaşlarından 1,2 milyon liralık altın,...

İş arkadaşlarından 1,2 milyon liralık altın, bilezik çaldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Ocak 2024 Cumartesi - 09:03Güncelleme: 27 Ocak 2024 Cumartesi - 09:04
İş arkadaşlarından 1,2 milyon liralık altın, bilezik çaldı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, iş yeri arkadaşlarının evinden 1 milyon 200 bin lira değerinde altın, bilezik ve benzeri ziynet eşyası çalan kadın, “Altın Günü” isimli operasyonla yakalandı.

İlçeye bağlı Pınarkent Mahallesi’nde, 2022 yılında meydana gelen hırsızlık olayında bir evden 500 bin lira, geçen yıl meydana gelen bir başka hırsızlık olayında 700 bin lira değerinde altın, bilezik, altın zincir ve benzeri ziynet eşyaları çalındı.

“ALTIN GÜNÜ” OPERASYONUYLA YAKALANDI

Yapılan şikayet üzerine JASAT ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, faili meçhul iki hırsızlık olayının aydınlatmak için geniş çaplı bir araştırma başlattı. Olayın faili olduğu belirlenen S.A. isimli kadın, düzenlenen “Altın Günü” isimli operasyonla yakalandı.

EVLERİNE GİDİP ALTINLARA BAKMIŞ

Şüphelinin evlerine girdiği kişilerle aynı iş yerinde çalıştığı, onları evine davet edip altınlarını gösterdiğini, kendisinin de iadeyi ziyaretlerde iş arkadaşlarının altınlarına baktığı ortaya çıktı.

GİZLİCE ANAHTARLARI ALIP, KENDİSİNE ANAHTAR YAPTIRMIŞ

Daha sonraki günlerde arkadaşlarının çantalarında olan ev anahtarlarını gizlice alıp anahtarcıda kendisine de bir anahtar yaptırdığı, iş yerinden izin aldığı günlerde de eve rahatça girip altınları çaldığı belirlendi.

ZARARI KARŞILADI, ADLI KONTROL İLE SERBEST KALDI

Çalınan 1 milyon 200 bin lira değerindeki ziynet eşyaları sahiplerine teslim edildi. Mağdurların zararını eksiksiz karşılayan S.A., adli kontrol uygulamasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.