İlanla dolandırıcılık yapan 21 kişi yakalandı – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İlanla dolandırıcılık yapan 21 kişi yakalandı

İlanla dolandırıcılık yapan 21 kişi yakalandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Mart 2024 Cumartesi - 11:04Güncelleme: 2 Mart 2024 Cumartesi - 11:05
İlanla dolandırıcılık yapan 21 kişi yakalandı

Denizli’de, polisin gerçekleştirdiği “Güvence” isimli operasyonla, internet üzerinden sahte ilanlarla dolandırıcılık yaptığı belirlenen 21 kişi yakalandı.

Bazı kişilerin bilişim sistemlerini araç olarak kullanıp, internet ve sosyal medya hesapları üzerinden konteyner, ahşap ev, römork, araç ve benzeri ilanlar vererek dolandırıcılık yaptıkları bilgisi üzerine Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi çalışma gerçekleştirdi.

Verilen ilanlardaki iletişim numaralarını arayanlardan “ürün ya da eşya ücretinin tamamı, yarısı veya ürün bedeli altında bir kısmının alındığı, kalan tutarın ürün tesliminden sonra yapılacağı” şeklinde anlaşma sağlandığı, ürünün kargoya verildiğine dair videolar, fotoğraflar, sahte faturalar gönderildiği belirlendi.

Denizli Cumhuriyet başsavcılığının koordinesinde düzenlenen eş zamanlı “Güvence” operasyonuyla da 21 şüpheli bulundukları adreste yakalandı.

Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 17’si “suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kurulan örgüte üye olmak ve bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçundan tutuklandı. Şüphelilerden 4’ü ise adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

 
[Video: Denizli Emniyet Müdürlüğü]