Görevli ebeyi taciz iddiasıyla tutuklandı – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Görevli ebeyi taciz iddiasıyla tutuklandı

Görevli ebeyi taciz iddiasıyla tutuklandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Aralık 2023 Çarşamba - 13:42Güncelleme: 20 Aralık 2023 Çarşamba - 17:18
Görevli ebeyi taciz iddiasıyla tutuklandı

Denizli’nin Babadağ ilçesinde, mahalleye gelen sağlık ekibinde görev alan ebeye tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli önce serbest bırakıldı, itiraz üzerine tutuklandı.

Olay, ilçeye bağlı Yeniköy Mahallesi’nde meydana geldi. Gezici Aile Sağlığı Merkezinde görevli kadın doktor N.K. ve ebe Y.Y.Ö. sağlık hizmeti için Yeniköy’e gelerek, hasta kabulüne başladı.

İddiaya göre, muayene amacıyla içeriye giren 30 yaşındaki H.G., kadın doktorun gözü önünde ebe Y.Y.Ö.’ye elle tacizde bulundu.

Bu kişi vatandaşların da yardımıyla dışarıya çıkarılırken, olayın şokunu atlatan sağlık görevlileri ‘beyaz kod’ alarmı vererek yardım talebine bulundu.

AİLESİYLE BİRLİKTE GERİ GELDİ

Yaşananların ardından ailesiyle birlikte geri dönen H.G., kendisi hakkında şikayetçi olunmaması için gezici sağlık aracına girmeye çalıştı. Kadın doktor ve cinsel saldırıya uğrayan ebe, kapının arkasına karyola ve dolapları yığarak dışarıdan içeriye girişi engellemek için önlem aldı. Yardım talebi üzerine mahalleye gelen sağlık ekiplerine de güçlük çıkartan H.G. gözaltına alındı.

İTİRAZ ÜZERİNE TUTUKLANDI

Daha sonra adliyeye sevk edilen H.G., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu karara karşı bir üst mahkemeye itirazda bulunuldu. Yeniden mahkemeye çıkarılan H.G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DENİZLİ (İHA)