Dolandırıcılık olayıyla ilgili 40 şüpheliye operasyon – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Dolandırıcılık olayıyla ilgili 40 şüpheliye operasyon

Dolandırıcılık olayıyla ilgili 40 şüpheliye operasyon

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Eylül 2023 Salı - 22:02Güncelleme: 19 Eylül 2023 Salı - 22:03
Dolandırıcılık olayıyla ilgili 40 şüpheliye operasyon

Vatandaşları “Global Satış” isimli firmadan dolandırmaya yönelik mesajlar atan şüphelilerin yakalanmasına yönelik İstanbul, İzmir, Denizli ve Antalya’da operasyon düzenlendi. Operasyon düzenlenen 40 kişi arasında avukatların da olduğu bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar bürosu tarafından yürütülen soruşturmada “Global Satış” isimli firmadan müştekilere “Dosyanız icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilmiştir, avukatlık ofisi irtibata geçiniz’’ şeklinde mesajlar gönderildiği tespit edildi.

Haberin DevamıReklam
Belirtilen numaralarla iletişime geçen kişilerden geçmiş yıllarda ait teslim almadıkları sipariş sebebiyle kargo parası talep edildiği ve ödeme yapılmadığı taktirde haciz işlemi başlatılacağının söylendiği ve IBAN hesaplarına arasında değişen miktarlarda para talep edildiği tespit edildi.

Savcılığın talimatı üzerine İstanbul, İzmir, Denizli ve Antalya’da “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 4’ü avukat 40 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendi.  (İHA)