Kaybettiği çantasındaki kredi kartıyla yüksek alışveriş yapıldı – D20Haber
18.07.2024, Perşembe
24 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Kaybettiği çantasındaki kredi kartıyla yüksek alışveriş...

Kaybettiği çantasındaki kredi kartıyla yüksek alışveriş yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Aralık 2023 Perşembe - 12:42Güncelleme: 14 Aralık 2023 Perşembe - 12:44
Kaybettiği çantasındaki kredi kartıyla yüksek alışveriş yapıldı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, kaybettiği çantasındaki kredi kartı ile yüklü miktarda alışveriş yapılan genç kız şoke oldu. Kartla alışveriş yapan şüpheli her yerde aranıyor.

Pamukkale ilçesinde ikamet eden 21 yaşındaki Burcu Arslan, arkadaşıyla birlikte eve dönmek için taksi bekledikleri durakta çantasını unuttu. Taksi ücretini arkadaşının ödemesi nedeniyle çantasına ihtiyaç duymayan genç kız, saatler sonra beklediği para transferini kontrol etmek için mobil uygulamaya giriş yapınca hayatının şokunu yaşadı.

Kart hareketlerinde belli zaman aralıklarıyla 5 bin liralık alışveriş yapıldığını fark eden Arslan, çantası ve cüzdanının çalındığını anladı. Kartın temassız özelliğiyle tekel ürünü satın alındığını gören Arslan, alışverişlerin yapıldığı işletmelerin yolunu tuttu.

Kredi kartının kullanıldığı anları güvenlik kamerasından izleyen Arslan, kartını iptal ettirdikten sonra bakiyesinin yarısından fazlasını bitiren şüpheli hakkında şikayetçi oldu. Şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Haberin DevamıReklam
Rahat tavırları ile pes dedirten hırsızın yakalanmasını isteyen Burcu Arslan, “Arkadaşımla taksiye bindik ve evime geldim. Araçtan indikten sonra ödemesini arkadaşım yaptı. Biraz hasta olduğum için evde uzanıyordum ve arkadaşımdan para transferi bekliyordum. Banka hesabıma girip baktığımda ise 8-9 bin TL ye yakın kullanacağım bakiye limitim bulunuyordu. İncelediğimde hesabımdaki bakiyenin düşük olduğunu fark ettim. Arkadaşıma en son harcama yapılan işletmeler de ürün alıp almadığını sordum ve olumsuz yanıt alınca ne olduğunu anlamadım. Sonra alışveriş yapılan işletmelere gittim ve tek tek aramaya başladım. Sonra alışveriş yapılan işletmelerdeki görüntüleri izledim. Görüntülerde şahıs çok rahattı ve hemen şikâyetçi olmak için karakola gittim” dedi.

Kartı kullanan kişinin tanınmamak için şapka taktığını kaydeden Arslan, “Normal bir şekilde kart kendisine aitmiş gibi alışveriş yapmış. Ben yemedim sen ye der gibi hareket etmiş. İlk önce şapkasız giriyor ve sonra kameralara yakalanmamak için şapka takıyor. Cüzdanım içerisinde kredi-hesap kartlarım, kimlik kartım, bir miktar nakit paramı almış. Kartımda yaklaşık 5 bin TL’ye yakın harcama var ve 4 bin TL’lik limitim kalmış durumda” diye konuştu.