04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Apart dairesi fuhuş nedeniyle mühürlendi

Apart dairesi fuhuş nedeniyle mühürlendi

Haber Merkezi - 5 Eylül 2022 Pazartesi - 14:20 Apart dairesi fuhuş nedeniyle mühürlendi

Denizli’de bir apart dairesi, “fuhşa teşvik aracılık veya zorlama” iddiasıyla yürütülen soruşturmanın ardından mühürlendi.

A- A+

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu kapsamında geçici konaklama yeri olarak hizmet veren apartlarda denetim yaptı. Kentteki 8 ayrı adreste bulunan 135 apart dairesinin kontrollerinin ardından 2 apartın yetkilisine 26 bin 782 lira idari para cezası uygulandı.

Bir apart dairesiyle ilgili “fuhşa teşvik aracılık veya zorlama” iddiası üzerine yürütülen soruşturma sonucunda işletme, Merkezefendi Kaymakamlığınca 30 gün süreyle mühürlendi.

FUHUŞA PARA CEZASI

Ekiplerin fuhuş olaylarıyla ilgili uygulamalarında ise, 4 kişiye 4 bin 684 lira idari para cezası uygulandı. İki kişi hakkında ise fuhuşa aracılık etmek suçundan adli işlem yapıldı.

Haberin DevamıReklam

MASAJ SALONLARI DENETİMİ

Öte yandan, masaj salonlarıyla ilgili denetimlerde bir işletmede çalıştırılan 4 personelin belge sahibi olmadığı belirlenerek, idari işlem yapıldı.

64 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan, Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin il genelinde 29 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasındaki uygulamalarında, 85 bin 430 kişinin GBT ve UYAP sorgulaması yapıldı. Bu çalışmada arandığı belirlenerek gözaltına alınan 64 kişi, daha sonra çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.