Alzheimer hastası kadından 9 gündür haber alınamıyor – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Alzheimer hastası kadından 9 gündür haber...

Alzheimer hastası kadından 9 gündür haber alınamıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Temmuz 2024 Çarşamba - 12:58Güncelleme: 10 Temmuz 2024 Çarşamba - 13:05
Alzheimer hastası kadından 9 gündür haber alınamıyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, 2 Temmuz Salı günü evden çıkan ve bir daha geri dönmeyen alzheimer hastası kadından haber alınamazken, ailesi de sokak sokak gezerek bir iz bulmaya çalışıyor.

İlçeye bağlı Dokuzkavaklar Mahallesi’ndeki evinden 2 Temmuz Salı akşam saatlerinde çıkan giden Alzheimer hastası Nazife Demir’den o günden bu yana haber alınamıyor.

 

En son Akvadi Parkı bölgesindeki güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan kayıp kadının fotoğraflarını eline alan gelini Neşe Özdemir Demir, 9 gündür sokak sokak gezerek kayıp kaynanasını bulmaya çalışıyor.

Eşiyle birlikte çevredeki vatandaşlara sorarak yaşlı kadına ait bir iz bulmaya çalışan Demir, hayatından endişelendikleri annelerini görenlerin kendilerine ya da polis ekiplerine haber vermelerini istedi.

Haberin DevamıReklam
Kayınvalidesinin en son Akvadi Parkı civarında görüldüğünü dile getiren Demir, şunları söyledi:

“Akşam yemeğini yedikten sonra kahve içmek balkona çıktığımızda kızım geldi, ‘babaannem yok’ dedi. Bütün odalara baktık ama hiçbir odada yoktu. Sonra bir anda aşağıya gittiğini düşündük. Aramak için dışarı çıktık. Dokuzkavaklar Semt Polikliniğinin olduğu yerlere baktık, yoktu. Gece aramadığımız yer kalmadı. Ardından ise ekiplere haber verdik. Ertesi gün saat 08.00 itibariyle kamera görüntülerine ulaştık. Sevindik yoluna çıkıyor. Sonrasında ise Şekerci Durağı’ndan aşağıya iniyor. En son Akvadi Parkı çevresinde görülmüş. Yanında ise bir miktar parası vardı. Herhangi birisi parasını alsa, darp etse karşı koyamaz, kendisini ifade edemez. Biz canından şüpheliyiz.

Alzheimer hastalığı var. Kendini ifade edemiyor. En son görüntülerde, Akvadi Parkı tarafında gördük. Ama sonrasında ise kameraları ulaşamadık. Bütün komşularımızı sorduk yoldan geçerken bütün herkesi sorduk ama ulaşamıyoruz. Denizli halkına duyarlılığa davet ediyoruz. Gören olursa bizlere veya polise haber vermelerini istiyoruz.”