26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Alkollü yakalanan sürücü: Bir bira içtim,...

Alkollü yakalanan sürücü: Bir bira içtim, yaktınız beni

Haber Merkezi - 31 Mayıs 2020 Pazar - 13:24 Alkollü yakalanan sürücü: Bir bira içtim, yaktınız beni

Denizli’de stajyer ehliyeti ile alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen genç, denetimlerde polise yakalandı. Para cezası kesilen genç, işlem yapan polise "Sadece bir tane bira içtim, yaktınız beni vallahi" diyerek, tepki gösterdi.

A- A+

Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli 8 trafik ekibi, Karakurt ve Sümer Mahallesi’nde denetleme yaptı. Denetim noktalarının birisinde durdurulan aracın sürücüsü ile görevliler arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Stajyer ehliyeti ile alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen C.P.’nin 0.28 promil alkollü olduğu belirlendi. Para cezası kesilen C.P. polise, “Sadece bir tane bira içtim, yaktınız beni vallahi” dedi.

Haberin DevamıReklam

ÇOK SAYIDA ALKOLLÜ SÜRÜCÜ YAKALANDI

Bu arada, yapılan denetimlerde 13 sürücüye ehliyetsiz araç kullanmaktan, 13 araç sürücüne alkollü araç kullanmaktan, 45 sürücüye ise farklı trafik kurallarını ihlal etmekten işlem yapıldı. Denetlemelerde 125 araç sürücüsüne toplamda 68 bin 935 lira idari para cezası kesildi. Trafik kurallarını ihlal eden 2 araç ise trafikten men edildi.