11 yaşındaki öğrenci 7 akranı tarafından darp edildi – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. 11 yaşındaki öğrenci 7 akranı tarafından...

11 yaşındaki öğrenci 7 akranı tarafından darp edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Aralık 2023 Çarşamba - 11:25Güncelleme: 27 Aralık 2023 Çarşamba - 11:25
11 yaşındaki öğrenci 7 akranı tarafından darp edildi

Denizli’de, 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi, 7 çocuk tarafından darp edildi. Saldırıya uğrayan çocuk ve ailesi darp raporu alarak şikayetçi oldu.

Merkezefendi ilçesindeki bir ortaokulda eğitim gören 6. sınıf öğrencisi S.A.T., okul çıkışında 7 akranı tarafından darp edildi.

Vücudunun çeşitli bölgelerinde darp izi ve morluklar oluşan S.A.T., durumu ailesinden gizlemeye devam etti. Çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu fark eden baba, oğlunun kendisine okula gitmek istememesinin nedenini söylemesi sonucunda şok oldu.

Akran zorbalığına maruz kalan oğlu için harekete geçen baba, hastaneye başvurarak darp raporu aldıktan sonra durumu polise bildirdi. Ailenin şikayeti üzerine darp olayına karışan çocuklar hakkında işlem başlatıldı.

Haberin DevamıReklam
Oğlunun maruz kaldığı akran zorbalığına karşı gerekli önlemlerin alınmasını isteyen baba, çocukların güvenli bir eğitim ortamında olmaları gerektiğine dikkat çekti. Akran zorbalığına karşı mücadele edeceklerini ve olayın takipçisi olacaklarını belirten baba, “Oğlumun yaşadıklarını öğrenince çok üzüldük. Durumun daha da ileri seviyelere gitmemesi için saldırgan çocuklardan şikayetçi olduk. Oğlum akran zorbalığı yaşadı. Okul çıkışı 7 çocuk tarafından ölüm ile tehdit edilip, darp edilmiş. Eve geldiğinde bana okula artık gitmeyeceğini söyledi. Okulda bulunan çocuklar, oğluma sürekli sataşıyormuş. Lakap takma, saldırma ve tehdit ediliyor. Ailelerden, çocuklarını yaptıkları bu kötü davranış nedeniyle uyarmalarını istiyorum” dedi.

Uğradığı saldırılar nedeniyle okula gitmek istemediğini anlatan 11 yaşındaki S.A.T. ise korktuğu için okula gitmek istemediği söyledi. Yaşadıklarının sona ermesini isteyen S.A.T., yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Bana sürekli lakap takıldığı ve hakaret edildiği için ben kavga ettim. Ondan sonra saldırıya uğradım ve çok dalga geçiyorlar. Yani benimle ne sorunları var bilmiyorum ama benim onlar ile sorunum yok. Ben onların kim olduğuna dair hiçbir şey bilmiyorum. Ben servisimi beklerken bana yine lakap takarak laf atmaya başladılar. Ardından da saldırıya geçtiler.”

DENİZLİ (İHA)