Adli yıl törenle başladı – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Adli yıl törenle başladı

Adli yıl törenle başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Eylül 2023 Cuma - 12:45Güncelleme: 1 Eylül 2023 Cuma - 12:46
Adli yıl törenle başladı

Denizli’de adli yıl düzenlenen törenle başladı. Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer, kimin suçlu, kimin suçsuz olduğunu tespit etmenin yargıya ait olduğunu belirtti. Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer de, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği bir adli yıl diledi.

Yeni adli yılın başlaması nedeniyle tören düzenlendi. Valilik önünde düzenlenen törende Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer, İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Gültekin ve Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Başsavcı Vekili Özüer, yaptığı konuşmada, toplumlara en büyük güven veren hususun, adil bir mahkemenin bulunabileceği inancı olduğunu dile getirdi.

Hukukun bir gün herkese lazım olabileceğini belirten Özüer, “Kimin suçlu kimin suçsuz olduğunu, kimin haklı kimin haksız olduğunu tespit etmek, suçlu veya haksız olana kanunun öngördüğü yaptırımı uygulamak yargıya ait bir görevdir” dedi.

Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer ise, yeni adli yılın tüm yargı teşkilatına hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:

“Hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, yargının daha az eleştirildiği, mesleki sorunların çözüme ulaştığı, başta adil yargılanma hakkı olmak üzere hak ve özgürlüklerin güvence altına alındığı bir hukuk düzeni için savunma hakkına ve avukatlık mesleğine gereken saygının gösterildiği bir adli yıl diliyoruz.”

Törene, TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Bulut, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile yargı mensupları ve avukatlar katıldı.

DENİZLİ (AA)