27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. 65 yıl hapis cezası olan hükümlü...

65 yıl hapis cezası olan hükümlü yakalandı

Haber Merkezi - 28 Haziran 2021 Pazartesi - 16:27 65 yıl hapis cezası olan hükümlü yakalandı

Denizli’de, polisin operasyonunda, banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçundan 65 yıl hapis cezasına çarptırılan firari hükümlü yakalandı.

A- A+

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlama Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda, başkasına ait banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçundan 24 ayrı dosyadan toplam 65 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü yakalandı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen hükümlü tutuklandı.

Öte yandan, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçundan 16 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari de KOM ekiplerince yakalandı. Adliyeye sevk edilen hükümlü, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberin DevamıReklam

CİNSEL İÇERİKLİ ÜRÜNLER ELE GEÇİRİLDİ

KOM ekiplerince düzenlenen operasyonda, şüpheli bir araçta arama gerçekleştirildi. Aramada, kaçak olduğu belirlenen cinsel içerikli 500 ürün ele geçirildi. Araç sahibi hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında işlem yapıldı.

TABANCA VE MERMİLER ELE GEÇİRİLDİ

KOM ekiplerinin bir başka operasyonunda, ruhsatsız 2 tabanca ile 36 mermi ele geçirildi. Yakalanan 2 şüpheli hakkında, 6136 SKM Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun kapsamında işlem yapıldı.