08.12.2022, Perşembe
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. 60 kişinin araç kiralama senetleri yıllar...

60 kişinin araç kiralama senetleri yıllar sonra hacze verildi

Haber Merkezi - 5 Haziran 2022 Pazar - 14:03 60 kişinin araç kiralama senetleri yıllar sonra hacze verildi

Denizli’de araç kiralarken imzaladıkları senetleri geri almayan 60 kişi şirketin başlattığı takip nedeniyle icralık oldu. Bir araya gelen rent a car mağdurları, adliyeye giderek Cumhuriyet Savcılığına şikayetçi oldu.

A- A+

Denizli’de yaklaşık 60 kişi araç kiralama şirketi tarafından dolandırıldıklarını öne sürdü. Sosyal medyada örgütlenen mağdurlar, aynı firma tarafından haklarında icra takibi yapıldığını belirtti. İcra tebligatlarını aldıktan sonra firma yetkilisi H.C’ye ulaşmaya çalışan mağdurlar, şirketin bir süre önce kapandığını ve tüm varlıklarını sattığını öğrendi.

Mağdurların yıllar önce, kiraladıkları aracı teslim ettikten sonra imzaladıkları sözleşmeleri geri almadıkları ortaya çıktı. Bazı mağdurlar hiçbir imza atmamış olmalarına rağmen sahte imzalarla düzenlenen senetlerin icra takibinde kullanıldığını öne sürdü.

37 BİN LİRALIK İCRA TAKİBİ

Araç kiralama şirketi mağdurlarının bir kısmı Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak suç duyurusunda bulundu. Kardeşinin düğününe gitmek için üç günlüğüne araç kiraladığını söyleyen Çağlar Sağınç, “Üç yıl önce araç kiralarken sözleşmeye imza attım ama bir senet imzalamadım. Aracı gününde teslim ettim. Beni icra etmişler. Bu senetteki imzalar bana ait değil. Bu insanlara herhangi bir borcum yok. Teslim ettiğim araçta bir kusur yok. Kusur olsa sözleşmeyi 15 gün boyunca ellerinde tutmuşlardı o sürede işlem yaparlardı. Mağdurum. Ben asgari ücretle geçinen biriyim. 37 bin liralık haciz işlemi başlatılmış. Masrafları ile birlikte 50 bin lira. Ödeyecek gücüm yok” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

“SENETLERİMİ TESLİM ETMEDİLER”

Bir günlüğüne araç kiraladığını belirten Nazlı Karaçam ise, “Aracın yakıtını doldurup, temizletip, hasarsız teslim ettim. İşletme sahibi teslim anında aracı gördü. Sözleşmelerimizi istedik. Herhangi bir trafik cezasına karşı 15 gün ellerinde tutacaklarını söylediler. 15 gün sonra gittiğimizde ise senet ve sözleşmeleri imha ettiklerini söylediler. Kendilerine güvenmemizi istediler. İmha edildiğine inanarak oradan ayrıldık. Geçen hafta banka hesaplarım bloke oldu. Bursa’dan bir otelin haciz işlemi başlattığını gördüm. Bursa’ya hiç gitmedim. Hemen oteli aradık. Denizli’den arayan 15’nci kişi olduğumuzu, bir dolandırıcılık olayı olduğunu, kendileriyle ilgisi olmadığını söylediler. Biz de apar topar suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.