22.04.2021, Perşembe
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. 4 iş yeri alevlere teslim oldu

4 iş yeri alevlere teslim oldu

Haber Merkezi - 11 Ocak 2018 Perşembe - 03:02 4 iş yeri alevlere teslim oldu

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde, çelik kapı üretimi yapan bir işletmede başlayan yangın kısa sürede büyüyerek çevredeki 3 işyerine şıçradı. Alevler iki saatlik çalışmanın sonucunda söndürülebildi.

A- A+

Merkezefendi İlçesi’nin Eskihisar Mahallesi’nde, eski kiremit fabrikasında çelik kapı üretimi yapan Osman Balkan’a ait işyerinde dün akşam henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler çevredeki 3 işyerine daha sıçradı. İhbar üzerine olay yerine gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kayalık, Bahçelievler, Gümüşler, Kınıklı ve Akköy şubelerinden 14 araç, 35 personelle yangına müdahale edildi.

Yangın iki saatlik çalışma sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü. Çıkış nedeni henüz bilinmeyen yangında, 4 işyerinde ağır maddi  hasarın oluştuğu bildirildi.

KÖPEĞİNİ KURTARDI

Bu arada alevlerin söndürülmesi ardından yanan işyerlerinden biri olan halı yıkama işletmesinin sahibi Nejdet Çil, itfaiye ekiplerine köpeğinin işyerinde mahsur kaldığını söyledi. İtfaiye erleri bağlı olan Pitbul cinsi köpeği kurtarmak istedi ancak köpeğin saldırması üzerine geri çekildi. İşyerine girmek isteyen Nejdet Çil’e itfaiye ekipleri tarafından ısı geçirmeyen kıyafet ve kask giydirildikten sonra olay yerine itfaiye erleri eşliğinde götürüldü. Nejdet Çil, itfaiye erleriyle birlikte dumanlarında arasında kucağında köpeğiyle döndü.