27.09.2020, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu

3 kız 1 kızı feci şekilde dövdü

Haber Merkezi - 7 Şubat 2020 Cuma - 12:23 3 kız 1 kızı feci şekilde dövdü

Denizli’de, 3 genç kız, bir çocuğu sokak ortasında tekme ve yumruklarla dövüp yerlerde sürükledi. O anlar kamera kayıtlarına yansırken, 12 yaşındaki S.S.’nin babası polise giderek şikayetçi oldu. Bu olayda ismi belirlenemeyen bir çocuğun daha dövüldüğü bildirildi.

A- A+

Dehşet verici olay, Pamukkale ilçesinde yaşandı. İddiaya göre, ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki S.S., oyun parkında tanımadığı 3 genç kız tarafından sebepsiz yere dayak yediğini öne sürerek, babası F.S.’ye olayı anlattı. Bunun üzerine F.S., kızına darp raporu aldı ve polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Olayın ardından baba, kızını dövenlerin A.C., N.C. ve A.K. olduğunu öğrendi. Genç kızların sosyal medya hesaplarını araştıran F.S., izlediği görüntüler karşısından dehşete düştü. Görüntülerde A.C. (16), N.C. (16) ve A.K. (17) isimli gençlerin ismi henüz tespit edilemeyen, ancak o da 13 yaşında olan bir başka kız çocuğunu daha acımasızca dövdüğünü gördü.

“KORKUDAN SESİNİ DAHİ ÇIKARAMADI”

Yine iddiaya göre, 3 genç, S.S.’yi oyun parkında ağzı ve burnundan kan gelene kadar döverken, gençlerin erkek arkadaşları ise bu anları cep telefonu ile kayıt altına alıyor. Kızlardan birinin S.S. dayak yerken gülümsemesi ise dikkatlerden kaçmadı. Ağzı ile burnu kanlar içinde kalan S.S.’nin ise hayli korktuğu ve korkusundan, bağırmak bir yere sesini dahi çıkaramadığı görülüyor. S.S., darp edildikten sonra babasının yanına giderek olayı anlatması neticesi baba F.S., polise giderek şikayetçi oldu.

A.C., N.C. ve A.K., isimli 3 genç kızın S.S.’den sonra yine aynı mahallede oturan ve ismini vermek istemeyen 13 yaşındaki bir başka ortaokul öğrencisini daha acımasızca darp ettiği ortaya çıktı. Görenlerin kanını donduran bu görüntüde ise A.C. ve N.C., ismi bilinmeyen kız çocuğunun sokakta yolunu kesip önce tehdit edip ardından tekme, yumruk atarak darp etmeye başlıyor. Bu sırada A.K.’nin kayıt altına aldığı görüntülerde kız çocuğunu saçlarından tutup yerlerde sürükleyen ikili ayrıca kızın saçlarından tutup kafasına dizleri ile vurup tekmeler atıyor. Kızların acımasızca dayak atmaları ise mahalle sakinlerinden birisinin balkondan müdahalesi ile son buluyor.

“BUNLARA SÜREKLİ İŞKENCE EDİYORLARMIŞ”

Yaşanan dehşet verici olayın ardından İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan baba F.S., görüntüleri izledikten sonra adeta şok olduğunu ve büyük bir şaşkınlık içerisinde kızı ile diğer kız çocuğuna yapılan eziyeti gördüğünü kaydetti. F.S., şunları söyledi:

“Çocuklarımızı okul çıkışında bir grup kız çocuğu darp ediyor, çok kötü şekilde dövüyor. Bunlara sürekli işkence ediyorlarmış. Tabi ben de Salı günü öğrendim. Biz bunun durmasını istiyoruz. Çocuklarımıza bu işkence yapılmasın ,onu istiyoruz. Gereken birimler, yetkililer bunun üzerinde dursun. Bu çocuklara biri ‘dur’ desin istiyoruz. Şimdi şöyle söyleyeyim size bu çocukların görüntüleri bana birkaç tane geldi. Üç tane kız çocuğu var, üçü de diğer çocukları çok kötü dövüyor. O görüntüler geldi. Fakat bunlar olurken bunları çeken bir grup da var. Onları tanımıyorum. Bu kızları da tanımıyorum görüntüde gördüm. Bir tanesinin ailesi ile görüştüm. Ailesi ‘gerekeni biz yapacağız’ dedi. Ama yine o görüntüler ben konuştuktan sonra tekrar dağılmaya başladı.”

“BU GÖRÜNTÜLERLE DE ÇOCUKLARI TEHDİT EDİYORLAR”

F.S., genç kızların çocukları darp ettikten sonra tehdit ettiklerini de belirterek bu sıkıntıları sürekli yaşadıklarını kaydetti. F.S., “Çocuklarını döven şahısların kimseye anlatmaması konusunda ‘hani sizi döveceğiz, şunu böyle yapacağız, evinizi basacağız’ tabiri kullanarak çocukları korkutmuşlar. Çocuklar kimse ile bir şey paylaşamıyorlar. Bu görüntülerle de çocukları tehdit ediyorlar. Polise başvurdum. Gereken bütün adli işlemler başladı. Şu an bekliyoruz. Görüntüleri kendileri çekiyorlar. Sosyal medya hesabından durum olarak paylaşıyorlar. Kendi arkadaş aralarında da paylaşım yapıyorlar. Tabi olay büyüyor” diye konuştu.

16 YAŞINDAKİ GENÇLER ALKOL, BIÇAK, TABANCA VE POMPALI TÜFEKLERLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

Öte yandan, çocukları darp eden genç kızların sosyal medya hesaplarında ellerinde alkol, bıçak, tabanca ve pompalı tüfeklerle birlikte çekilen fotoğraf ve videolarının da olması dikkatlerden kaçmadı. Genç kızların bu şekilde videolar ve fotoğraflar çekerek sosyal medya hesaplarından genelde tehdit içerikli mesajlarla paylaştıkları görüldü.

DENİZLİ (İHA)