26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

250 bin liralık kablo çalan hırsızlar yakalandı

Haber Merkezi - 3 Ekim 2020 Cumartesi - 10:55 250 bin liralık kablo çalan hırsızlar yakalandı

Denizli’deki bir jeotermal enerji santralinden ( JES) 250 bin TL değerinde kablo çalan kar maskeli hırsızlar, 40 kilometre dağ yollarından gidip 3 plaka değiştirerek izlerini kaybettirmeye çalıştı. Ancak, Denizli’den başlayıp Bursa ve Diyarbakır’a uzanan takiple yakalanmaktan kurtulamadılar.

A- A+

Sarayköy ilçesinde faaliyet gösteren bir jeotermal enerji santraline gece yarısı sahte plakalı bir minibüsle gelen kar maskeli 3 kişi, 250 bin TL değerindeki kabloyu çaldı. Yakalanmamak için köy yollarını kullanan şüpheliler, 40 kilometre dağ yolarında seyrettikten sonra karayoluna çıkıp kaçışlarını sürdürdü. Hırsızlık olayının bildirilmesiyle Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından ilçede ve yol güzergahında bulunan 36 güvenlik kamerasının 186 saatlik kaydı incelendi.

KAÇARKEN PLAKA DEĞİŞTİRDİLER

Hırsızlık olayda kullanılan aracı tespit eden JASAT, güzergah boyunda 3 farklı plaka ile seyreden minibüsün teker izlerini 40 kilometre boyunca yürüyerek takip etti. Aracın Bursa yönüne gittiğinin belirlenmesi üzerine, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle koordineli düzenlenen operasyonda 2 şüpheli ve araç yakalanarak Denizli’ye getirildi. Olayın 3’ün şüphelisi ise JASAT ekipleri tarafından Diyarbakır’da saklandığı adreste gözaltına alındı.

Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığında sorgulanan şüphelilerden 23 yaşındaki İbrahim Ç.’nin 3 ayrı hırsızlık olayından kaydı olduğu tespit edildi. Sorgu işleminin tamamlanmasının ardından İbrahim Ç., Serdar D. ve İzzet D. isimli şüpheliler adli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden yaşı küçük çocuk adli kontrolle serbest bırakılırken, diğer 2 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

DENİZLİ (İHA)