20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. 200 polisle uyuşturucu adreslerine baskın

200 polisle uyuşturucu adreslerine baskın

Haber Merkezi - 27 Ağustos 2021 Cuma - 15:31 200 polisle uyuşturucu adreslerine baskın

Denizli’de, 200 polisin katılımıyla ve drone desteğiyle gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda çok sayıda kişi yakalandı.

A- A+

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, il genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmada, uyuşturucu madde kullandığı belirlenen 71 şüpheli yakalandı.

Bunların uyuşturucu maddeyi temin ettikleri şüphelilerin yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen planlı ve titiz çalışmaların devamında düzenlenen operasyonlarda 4 kişi daha yakalandı.

OPERASYON GENİŞLETİLDİ

Elde edilen bilgiler sonucu operasyon genişletilerek, 200 polisin katılımı ve havadan drone desteği ile 25 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Girilen adreslerde 21 şüpheli yakalanarak, gözaltına alındı.

Haberin DevamıReklam

Şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, paketlenmiş satışa hazır çok sayıda uyuşturucu madde, 10 ruhsatsız tüfek, 6 ruhsatsız tabanca, çok sayıda mermi, 4 hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 270 bin lira ele geçirildi.

Bu operasyonlarda yakalananlardan 19’u çıkarıldıkları mahkemede “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan tutuklandı. İki şüpheli de adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.