04.03.2021, Perşembe
5 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu

Uyuşturucu operasyonda yakalananlardan 14’ü adliyede

Haber Merkezi - 12 Şubat 2021 Cuma - 22:01 Uyuşturucu operasyonda yakalananlardan 14’ü adliyede

Denizli merkezli 3 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 50 şüpheliden 14'ü, komandoların yoğun güvenlik önlemleri altında Tavas Adliyesine sevk edildi.

A- A+

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Tavas İlçe Jandarma Komutanlığınca 7 ay boyunca sürdürülen teknik ve fiziki takibin ardından Denizli, Muğla ve Erzurum’daki 60 adrese jandarma komandoların da katılımıyla operasyon düzenlenmişti.

Bu operasyonlarda yakalanan ve aralarında 2 öğretmenin de bulunduğu 50 şüpheliden 14’ü işyemlerin tamamlanmasının ardından Tavas Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye getirilmesi sırasında çevrede yoğun güvenlik önlemleri alındı.

ELE GEÇİRİLENLER

Denizli, Muğla ve Erzurum’daki operasyonlarda, dedektör köpeklerle yapılan aramalarda 4 kilo 200 gram esrar, satışa hazır halde 280 gram metamfetamin, 60 gram eroin, 15 gram kokain, 3 ruhsatsız av tüfeği, 4 ruhsatsız tabanca ve 1 hassas terazi ele geçirildi.

1 KİŞİ ARANIYOR

Öte yandan, operasyon kapsamında kendisini sosyal medyada uyuşturucu ile mücadele eden bir derneğin başkanı olarak tanıtan A.A. için de yakalama kararı çıkarıldığı, şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

DENİZLİ (AA)