05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Denizli, kadın cinayetleriyle gündemde: 2 ayda...

Denizli, kadın cinayetleriyle gündemde: 2 ayda 4 kadın öldürüldü

Engin ÜNAL / D20HABER - 2 Nisan 2021 Cuma - 07:43 Denizli, kadın cinayetleriyle gündemde: 2 ayda 4 kadın öldürüldü

Denizli, kadın cinayetleriyle gündemde. Denizli, ocak ayında en çok kadın cinayeti işlenen ikinci, mart ayında ise en çok kadın cinayeti işlenen üçüncü il oldu.

A- A+

Türkiye’nin il il kadın cinayetleri verilerine göre Denizli, en fazla kadın cinayeti işlenen kentlerden oldu. Denizli’de, bu yılın ocak ayında 2 ve mart ayında 2 olmak üzere 4 kadın çeşitli nedenlerle cinayete kurban gitti.

Ocakta İstanbul 7 kadın cinayetiyle ilk sırada yer alırken, İstanbul’u 2 kadın cinayetiyle Denizli takip etti.

Geçen ay ise 6 kadın cinayetiyle İzmir ilk sırada, 3 kadın cinayetiyle Antalya ikinci sırada, 2’şer kadın cinayetiyle Denizli, Aydın ve Diyarbakır üçüncü sırada yer aldı.

MART AYINDAKİ CİNAYETLER

Çal ilçesinin Sazak Mahallesi’nde yaşayan 26 yaşındaki 1 çocuk annesi Fatma Kovan, boşandığı 27 yaşındaki Osman Ayvaz tarafından evinin önünde ateşli silahla vurularak öldürüldü. Cinayet sonrası kaçan zanlı, Kütahya’nın Gediz ilçesinde yakalandı.

Haberin DevamıReklam

Pamukkale’nin Hacıkaplanlar Mahallesi’ndeki olayda, 50 yaşındaki 2 çocuk annesi Meral Sivrikaya, boşanma aşamasında olduğu 52 yaşındaki Erkan Sivrikaya tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Katil zanlısının, cinayet öncesinde evin camına “Yuvana dön, namus, af yok” yazdığı ortaya çıktı.

OCAK AYINDAKİ CİNAYETLER

Pamukkale’nin Yunus Emre Mahallesi’ndeki bir apartta kalan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Aleyna Yurtkölesi, İran uyruklu Shayan Kheyrian tarafından boğularak öldürüldü.

Pamukkale’nin Sümer Mahallesi’nde 21 Ocak’ta meydana gelen olayda 19 yaşındaki Mahmut Bodur, anne ve babasının boşanmasından sorumlu tuttuğu 73 yaşındaki babaannesi Hatice Bodur’u tabancayla vurarak öldürdü.