08.03.2021, Pazartesi
5 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Denizli JASAT, Giresun’da cinayet operasyonuna katıldı

Haber Merkezi - 15 Şubat 2021 Pazartesi - 10:16 Denizli JASAT, Giresun’da cinayet operasyonuna katıldı

Denizli’den Giresun’a giden Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin öldürüldüğü olayla ilgili düzenlenen operasyona katıldı. Operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

A- A+

Jandarma Genel Komutanlığı Suç Araştırma Timi, Denizli’den giden Jandarma Suç Araştırma Timi ve Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, savcılık talimatıyla cuma günü sabah saatlerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonla gözaltına alınan İkranur’un dedesi N.T., halaları S.T., A.T., S.T., amcaları S.T. (14), A.T. ve kuzeni A.T olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

Bulancak ilçe Jandarma Karakolunda 3 gündür çapraz sorguya alınan akrabalarından 5’i serbest bırakılırken, olayı gerçekleştirdikleri iddia edilen küçük amcası S.T. ve halası A.T. yoğun güvenlik önlemleri altında sabah saatlerinde Bulancak Adliyesi’ne getirildi.

Giresun’un İcilli köyüne bağlı Kıran Mahallesi’nde 27 Haziran 2020 günü evinin yakınındaki bahçede 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeni ile oynayan Nazlı ve Serdar Tirsi çiftinin kızları İkranur, büyükbaş hayvanların yanına gitti. Küçük kız, geri dönmeyince ailesine haber verildi. Çevrede arama yapan ailesi, kızlarını bulamayınca jandarma ekiplerine bildirdi. Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. İz takip ve kadavra köpekleri, drone ve termal kameralar ile aranan İkranur’un cansız bedeni, evinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy deresinde bulundu.