25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Denizli ile birlikte 7 ilde 35...

Denizli ile birlikte 7 ilde 35 milyon TL dolandıran 45 kişi yakalandı

Haber Merkezi - 4 Haziran 2021 Cuma - 16:59 Denizli ile birlikte 7 ilde 35 milyon TL dolandıran 45 kişi yakalandı

Aydın merkezli, aralarında Denizli’nin de bulunduğu 7 ilde düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 45 şüpheli yakalandı.

A- A+

Aydın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 4 aylık takibi sonucu, bahis ve benzeri içerikteki internet siteleri üzerinden dolandırıcılık yaptığı tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.

Aydın’ın yanı sıra Denizli, Muğla, Antalya, Adana, İstanbul ve Yalova’da gerçekleştirilen operasyonda 4’ü kadın 45 kişi yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda cep telefonu, SIM kart, dijital bellek, bilgisayar ve tabletlere el kondu.

Suç örgütü üyelerinin, Aydın, Muğla ve Denizli’de “çağrı merkezi” kurduğu, bu yolla 65 kişiyi yaklaşık 35 milyon lira dolandırdığı öne sürüldü. Şüpheliler işlemleri için Aydın İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

“ŞİMDİ AYDIN EMNİYETİ DÜŞÜNSÜN”

Öte yandan şebeke elebaşı olduğu düşünülen şüphelilerin elde ettikleri haksız kazançları sosyal medya üzerinden lüks araba içerisinde sergileyip, “Şimdi Aydın emniyeti düşünsün” paylaşımı yaptıkları görüldü.

AYDIN (AA/İHA)