22.10.2020, Perşembe
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Denizli en çok sahte içki operasyonu yapılan illerden

Haber Merkezi - 13 Ekim 2020 Salı - 15:46 Denizli en çok sahte içki operasyonu yapılan illerden

Türkiye sahte içkiden ölümlerle sarsılıyor. Sadece son 5 günde metil alkol zehirlenmesine bağlı olarak ölenlerin sayısı 7 ilde 44’e ulaştı.

A- A+

Sahte içkiden ölüm haberleri peş peşe geldi. İstanbul, İzmir, Aydın, Mersin, Trabzon, Muğla, Zonguldak ve Kırıkkale’de 9 Ekim’den bu yana metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle yaşamını yitirenlerin sayısı 44’e yükseldi.

Polis ve jandarmanın yoğun şekilde mücadele etmesine rağmen bir türlü önüne geçilemeyen sahte içki üretiminin, aralarında Denizli’nin de bulunduğu bazı illerde yoğunlaştığı gözleniyor. Son iki yılda en fazla sahte içki operasyonu yapılan iller arasında İstanbul, Antalya ve İzmir öne çıktı. İstanbul 60 operasyonla ilk sırada bulunurken, Antalya 58 operasyonla ikinci, İzmir 46 operasyonla üçüncü sırada yer aldı.

DENİZLİ’DE 15 OPERASYON, 3 ÖLÜM

Denizli’nin de sahte içkide öne çıkan illerden olduğu gözlenmekte. Resmi verilere göre, son iki yılda düzenlenen sahte içki operasyonu sayısı 15. Ele geçirilen litrelerce kaçak ve sahte ürüne el konuldu.

Diğer yandan 2018’in ekim ayı ile 2020’nin ekim ayı arasında 3 kişi sahte içkiden hayatını kaybetti. 18 Ekim 2018’de sahte içkiden zehirlenen 4 İran uyrukludan 2’si öldü. Bu yılın mayıs ayında da tavas’da sahte içkiden dolayı bir ölüm gerçekleşti.