28.10.2020, Çarşamba
15 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Bıçak çeken sürücü kamerada

Haber Merkezi - 5 Ağustos 2017 Cumartesi - 18:51 Bıçak çeken sürücü kamerada

Denizli'de, şehir içi yolcu taşıyan minibüsün aynasına çarpan başka bir minibüsün sürücüsü, kendisini uyaran yolcu minibüsünün şoförüne önce yumrukla saldırıp daha sonra bıçak gösterdi. O anlar ise minibüsün güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

A- A+

Olay, geçen 31 Temmuz’da, Merkezefendi İlçesi Bakırlı Mahallesi’nde, İzmir karayolunda meydana geldi. Bakırlı-Bayramyeri hattında yolcu taşıyan 25 yaşındaki Beycan Gülsev, yönetimindeki 20 M 0376 plakalı minibüsle, Havcıeyüplü Mahallesi’nden Tren Garı istikametine doğru giderken, yol kenarında durdu. Bu sırada, yolcu minibüsünün yanından geçen, sürücüsünün adı bilinmeyen 20 AKP 91 plakalı beyaz transit minibüs, Gülsev’in kullandığı yolcu minibüsünün sol aynasına çarptı. Camdan minibüs şoförüne dikkatli olmasını söyleyen Gülsev, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Yolcu minibüsünün şoförü Gülsev’e hakaret eden diğer sürücü, şoför koltuğundan kalkıp, cam kenarına gelerek yumruk atmaya çalıştı. Minibüste yolcular olduğu için şoförle tartışmaya girmeyen Gülsev, yoluna devam etti. Ancak transit minibüsün şoförü, yolcu minibüsü hareket halindeyken, önünü kesip, bu kez de elinde bıçakla geldi. Camdan bıçakla tehdit edip, hakaret ettikten sonra geri döndü.

Sürücünün minibüs şoförünü dövmeye çalışması, minibüsle önünü kesmesi ve bıçakla tehdit etmesi, yolcu minibüsünün güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Olayın ardından Çınar Polis Merkezine giden Gülsev, kendisine bıçak çeken sürücüden şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, o sürücüyü arıyor.

Aynasına çarpan minibüs şoförünün önce kendisine hakaret etmeye başladığını söyleyen Beycan Gülsev, “Şoför koltuğundan bana uzanarak vurmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Araçta yolcu olduğu için ben de tartışmaya girmedim ve normal yoluma devam ettim. Kullandığım minibüsün sağ tarafından önüme kırdı ve sağ aynama çarparak önümde durdu. Araçtan elinde bıçakla inip, bıçağı bana doğru savurdu. Kullandığım aracın kapısı kilitli olduğu için bana saldıramadı. Bir müddet sonra da ayrıldı” dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)