21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Başsavcı’ya son görev Adliye Sarayı’nda

Başsavcı’ya son görev Adliye Sarayı’nda

Haber Merkezi - 10 Mayıs 2017 Çarşamba - 15:31 Başsavcı’ya son görev Adliye Sarayı’nda

Trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper için yarın Adliye Sarayı’nda tören yapılacak.

A- A+

Cenazeyle ilgili bilgi de veren Vali Ahmet Altıparmak, “Yarın saat 09.30’da adliye önünde yapılacak resmi bir tören olacak. Aile nereye karar verirse o doğrultuda defnedilecek” dedi.

Kaza ve sonrasında kamyon şoförünün olay yerinden kaçmasının suikast şüphesi yaratığı yönündeki bir soruya ise Vali Altıparmak, “Suikast değil. İlk değerlendirme bu. Kazanın olduğu yol başsavcımızın her gün gittiği bir yol değil. Cezaevine giderken zaman zaman kullandığı bir yol. Rutin bir güzergah değil. Olaya baktığımızda bir takip söz konusu değil, bir kaza. İlk değerlendirmemiz bu. Daha sonra detaylandıkça sizlerle paylaşacağız” yanıtını verdi.

Haberin DevamıReklam

HASTANEYE GELDİLER

Öte yandan Başsavcı Mustafa Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli’nin cenazelerinin kaldırıldığı Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne ziyaretçi akını yaşandı. Başta Başsavcı Alper’in eşi, İş Mahkemesi Hakimi Hatıran Alper ile kızları İrem ve Aslı Alper de hastaneye geldi, gözyaşı döktü. Ailenin yakınları da hastaneye geldi. Ayrıca hastaneye çevre illerin de başsavcıları gelerek aileye başsağlığı diledi. Denizli Adliyesi’nden Başsavcı vekilleri ile diğer hakim ve savcılar ile çalışanlar da hastaneye akın etti.

Ramazan ÇETİN-Deniz TOKAT-DHA