29.10.2020, Perşembe
15 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Başsavcı Alper Davası’nda 2 tahliye kararı

Haber Merkezi - 21 Ağustos 2017 Pazartesi - 12:38 Başsavcı Alper Davası’nda 2 tahliye kararı

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile makam şoförü Muzaffer Akşehirli’nin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili yargılama süreci başladı. Davanı ilk duruşmasında mahkeme 2 tahliye kararı verdi. Şoförün ise tutukluluk hali devam ediyor.

A- A+

Denizli-İzmir karayolunun Hacıeyüple Mahallesi geçişindeki kavşakta 10 Mayıs’ta meydana gelen ve Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Musafa Alper ile makam şoförü şehit olmuş, koruma polisi Ramazan Uğur yaralandığı trafik kazasıyla ilgili Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması yapıldı.

Mahkeme, kazadan sonra tutuklanan ve “taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak” suçundan yargılanan kamyon sahibi Zeki Akyol ile şantiye şefi İbrahim Yağız’ın tahliyelerine, kazadan bir ay önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan kamyon şoförü Uğur Tufan’ın ise tutukluluk halinin devamına karar verdi. Bir sonraki duruşma kasım ayında yapılacak.

KAZA NASIL OLMUŞTU

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içinde bulunduğu, makam şoförü Muzaffer Akşehirli’nin kullandığı 20 AB 548 otomobil, 10 Mayıs’ta Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna giderken, Denizli-İzmir karayolunun Hacıeyüplü geçişindeki kontrolsüz kavşakta Uğur Tufan yönetimindeki 64 DL 821 plakalı hafriyat yüklü kamyonla çarpışmıştı. Kamyonun üzerine devrildiği otomobildeki Başsavcı Alper ile makam şoförü Akşehirli hayatını kaybetmiş, koruma polisi Ramazan Uğur yaralanmıştı.