01.11.2020, Pazar
9 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Araçları alev alan doktor çiftin hayatını dikkatli sürücü kurtardı

Haber Merkezi - 9 Ekim 2020 Cuma - 11:10 Araçları alev alan doktor çiftin hayatını dikkatli sürücü kurtardı

Denizli’de, araçlarının yandığından habersiz yola devam eden doktor çiftin hayatını dikkatli bir sürücü kurtardı.

A- A+

D20HABER.COM’un 3 Ekim’de duyurduğu “Lüks araç alev alev yandı” haberinin detayları ortaya çıktı ve aracın içindeki çiftin hayatta kalmasını bir sürücünün dikkati, uyarı için ısrarla takip etmesi sağladı. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapan Çiğdem Martin-Birtan Şeker, 6 ay önce aldıkları cip ile Denizli-Muğla karayolunda seyrederken, araç Tavas’ın Sarıabat Mahallesi yakınlarında alev almış, yanan araç hasar nedeniyle kullanılamaz hale gelmişti.

TIKLAYIN | Lüks araç alev alev yandı, sahibinin çabası yetmedi

YANGINLA İLGİLİ DETAYLAR

İddiaya göre, araç seyir halindeyken sürücünün bulunduğu bölümün altından alevler çıkmaya başladı. Ancak, son model aracın hiçbir ikaz vermemesi nedeniyle çıkan yangından habersiz olan çift yollarına devam etti. Bu sırada arkalarından gelen araçtan sürekli selektör yapılması nedeniyle tedirgin olan sürücü yavaşladı. Bunu fırsat bilen Hasan Saybaş, yanmaya devam eden aracın önüne geçerek durmalarını sağladı. Aşağıya Şeker çifti, alevleri görünce şoke oldu. Yangın tüpleri kullanılarak müdahale edilen yangın, itfaiye ekibinin çalışmasıyla söndürüldü.

Araçlarının kullanılamaz hale gelmesinin ardından Sulh Ceza Mahkemesi ve kasko şirketinden tespit yaptıran çift, zararlarının giderilmesi için işlem başlattı.

Hiçbir ikaz vermeyen araçtaki yangını ancak içeriden çıktıktan sonra gördüklerini belirten Çiğdem Martin Şeker, “Bizim önümüze kıran sürücünün ikazı sonucu araçtan indiğimizde şoför kısmından altından dumanlar çıkıyordu. Tüm çabalara rağmen yangın aracın tamamını sardı. Elimizde sadece yanmayan tampon kaldı. Son model bir aracın hiçbir hata uyarısı vermemesi çok düşündürücü. En küçük teker basıncı veya açık kapı durumlarda bile ikaz ışığı yanıyor. Ancak hata ikaz durumunda devreye giren kilidin de bu nedenle çalışmaması belki de bizim canımızı kurtardı. Çok şükür ucuz atlattık ama firmaların bu gibi durumları göz önünde bulundurarak araçlardan acil çıkış için kit koymaları daha uygun olur” dedi.

DENİZLİ (İHA)