20.01.2021, Çarşamba
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Afyon’da kayboldu, Denizli’de bulundu

Haber Merkezi - 1 Ocak 2021 Cuma - 14:44 Afyon’da kayboldu, Denizli’de bulundu

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde arkadaşları ile birlikte gittiği Akdağ’daki piknikte kaybolan 59 yaşındaki yaşlı adam, Denizli’nin Çivril ilçesinde sığındığı tavuk çiftliğinde bulundu.

A- A+

Olay, ilçedeki Akdağ Tabiat Parkı’nda meydana geldi. Akdağ’a piknik yapmak için giden Hidayet İlhan ve arkadaşları, bir süre sonra mantar aramak için birbirinden ayrıldı. Geri dönmemesi üzerine arkadaşları tarafından aran İlhan bulunamayınca jandarmadan yardım istendi. İhbar üzerine bölgeye gelen Sandıklı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler İlhan’ı bulmak için karadan ve havadan arama çalışması başlattı.

Jandarmaya bir ara telefonla ulaşan İlhan’ın daha sonra sinyali kesildi. Akdağ’da arama tarama çalışmaları yürüten ekipler, havadan da termal drone ile arama çalışması yaptı. Gece boyu süren aramalar sonuçsuz kalınca ekipler sabaha karşı arama çalışmalarına ara verdi.

Gün aydınlandığında ise müjdeli haber Denizli’nin Çivril ilçesi Işıklı Köyü’nden geldi. Tavuk çiftliğindeki vatandaşların yardımı ile jandarmaya ulaşan İlhan, bilgi vererek kendisini almalarını istedi. Jandarma ekipleri tarafından alınan İlhan önce sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen İlhan’ın daha sonra ekipler tarafından Sandıklı’ya getirildi.

AFYONKARAHİSAR (İHA)