15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Afganlılar, 2 Türk gencini yaraladı

Afganlılar, 2 Türk gencini yaraladı

Haber Merkezi - 6 Temmuz 2022 Çarşamba - 18:43 Afganlılar, 2 Türk gencini yaraladı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, çıkan kavgada iki Türk gencini yaralayan Afgan uyruklu 2 şüpheli yakalandı. İki kişinin de yakalanması için çalışmalar sürüyor. Olayla ilgili Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da “Dün 10 Afgan 2 Türk genci Denizli’de dövüyor, bıçaklanıyor” açıklamasını yaptı.

A- A+

İlçenin İstiklal Mahallesi’nde meydana gelen olayla ilgili Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, “05.07.2022 günü saat 22.40 sıralarında ilimiz İstiklal Mahallesi’nde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile yabancı uyruklu şahıslar arasında meydana gelen kavga ihbarı üzerine Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce olaya derhal müdahale edilmiş ve gerekli tahkikata başlanmıştır. Yapılan soruşturma kapsamında olaya karıştıkları tespit edilen Afganistan uyruklu 2 şahıs yakalanmış, 2 şahsın da arama ve yakalama çalışmalarına başlanmıştır” denildi.

ÖZDAĞ’DAN AÇIKLAMA

Haberin DevamıReklam

Öte yandan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da olayla ilgili sosyal medya hesabından “Dün 10 Afgan 2 Türk genci Denizli’de dövüyor, bıçaklanıyor. Y.B. 32 dikiş atılmış. M.M.Ö, hafif yaralı. Zafer Partisi Denizli il başkanlığı avukatları olayı takip ediyor. Saldırıya uğrayan vatandaşlarımız, Zafer yanınızda” paylaşımını yaptı.

VALİLİKTEN SINIR DIŞI EDİLEN YABANCILAR AÇIKLAMASI

Bu arada Denizli Valiliği, Denizli’de yakalanarak sınır dışı edilen yabancı uyruklularla ilgili de açıklama yaptı. Açıklamada, “İlimizde yaşayan yabancı uyruklu şahıslar ile ilgili olarak denetimler titizlikle yürütülmekte olup bu kapsamda 01.01.2020 tarihinden bugüne kadar kamu düzenini bozmaktan 681 kişi kimliksiz, resmi belge olmaksızın ve çeşitli suçlardan yakalanan 1427 kişi olmak üzere toplam 2 bin 108 yabancı uyruklu şahsa sınır dışı edilmek üzere işlem yapılmıştır” ifadeleri kullanıldı.